ART / Lithographs / Litograph 13625093
nr 1362 5093
Ewert Karlsson EWK
(1918-2004), Sverige
Ewert Karlsson EWK (1918-2004), Sweden. Signed, numbered 34/50, dated -71. Sheet: 44x56 cm,
LITOGRAPH, Signerad, numrerad 34/50, daterad -71. Bladets mått: 44x56 cm
Ewert Karlsson EWK, born 1918, dead 2004, Swedish painter and caricaturist.
600
SEK 350
Monday November 23 2020
at 19:40:18
19/11 21:28:19
300 kr
23/11 18:39:03
- Thema-auction
Nov 23
Retro
Read more about Retro
Ewert Karlsson EWK
Read more about Ewert Karlsson EWK